“Kendime bakmam arabama bakarım”

0
568

1968 model Chevrolet İmpala marka nostaljik otomobili ile Kozan’ın cadde ve sokaklarında gezen Boy Boy Mehmet Yavuz; “Chevrolet İmpala marka 1968 model aracımla ilk defa 1990 yılında tanıştım. O gün bugündür aracıma gözüm gibi bakıyorum. Aracımın her ay düzenli olarak bakımını yaptırmaktayım. Bugünde aracımı kontrol amaçlı sanayi sitesine getirdim. Aracım saat gibi çalışıyor.  Aracım altı silindirli olduğu için yakıt sarfiyatı çok yüksekti bende buna çözüm yolu olarak aracıma tüplü sistem taktırdım. Şuan çok rahat aracımla gezebiliyorum. Ayrıca aracım kaporta itibarı ile yeni araçlara nazaran çok daha dayanıklı ve sağlam bir araç. Otomobilimde bir çizik dahi bulamazsınız” dedi.

BU OTOMOBİL BANA GEÇMİŞİMİ HATIRLATIYOR

Aracına çok sayıda müşteri çıktığını ancak satmayı düşünmediğini belirten Yavuz; “Ben kendime bakmam arabama bakarım. O benim elim ayağım. Bu otomobil bana geçmişimi hatırlatıyor. Yani beni alıyor 1960’lı gençlik yıllarıma götürüyor. Allah ömür verdiği müddetçe bu araç benimle beraber Kozan caddelerinde gezecek” diye kaydetti.

Nostaljik araç sahibi Mehmet Yavuz’un sohbetine Kozan Sanayi Sitesinin sevilen esnaflarından Lastik Tamircisi Ali Tutar’da eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here